PewDiePie YouTuber Çin’de yasaklandı söylentisi

Çin, PewDiePie’yi gerçekten yasakladı mı?

Böyle düşündüğünüz için affedilirsiniz. Ne de olsa, birçok büyük uluslararası haber sitesi, dünyanın en popüler YouTuber’inin Çin’deki internetten “silinmesi” veya “yasaklanması” hakkında başlıklar yazdı.

Ancak küçük bir sorun var – olmadı.

Çin sosyal medyasında PewDiePie için fan sayfaları hala var ve Baidu – Çin’in Google’da adını gösteren bir araştırma, 8,28 milyon sonuç veriyor.

PewDiePie’nin kendisinin Cumartesi günü bir videoda yasaklandığını iddia ettiği iddia edildi, ancak daha sonra tamamen ciddi olmadığını öne sürerek sözde bloğu aydınlattı.

Twitter’da öfkeyle bir duvar açtığı hakkında şaka yaptı.
Cumartesi günü yapılan ve 6,5 milyon kez izlenen videoda “İyi çocuklar, başardık” dedi. “Çin’den yasaklandım.”

Devam etti: ” Hong Kong protestoları hakkında konuştum ve liderlerine Pooh Winnie gibi görünmekle alay ettiklerini gösterdim.”

Adı için aramalar ekledi, artık bazı forumlarda ve video platformlarında sonuç çıkmadı.

Ancak, onu iQiyi ve Tencent Video gibi video sitelerinde aramanın hala on binlerce sonuç döndürdüğünü belirtmedi.

Çinli yetkililer, Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile Disney karakteri Winnie the Pooh arasında 2017’den bu yana herhangi bir karşılaştırma yapılmasını yasakladılar .

Basitçe söylemek gerekirse, hükümet, cumhurbaşkanının nasıl kabul edildiğine ve ülkenin 1.4 milyar nüfusu tarafından sevilip övülme algısını korumaya çalıştığı konusunda son derece hassas.

Pooh karşılaştırmaları Ekim 2019’da Çin Parkı hükümeti ağır bir şekilde eleştirdiğinde, 2019’da halk bilincine geri verildi.

Gösteri daha sonra Çin’de büyük ölçüde kullanılamaz hale geldi, sosyal medyada ve video sitelerinde herhangi bir sonuç alınmadan herhangi bir arama yapılmadı.

Ancak bu PewDiePie’nin başına gelmedi: YouTuber ile ilgili bazı içerikler, çevrimiçi olarak erişilemez hale geldi; örneğin, onun hakkındaki mesajları kaldıran ve hatta insanların yeni yorumlar göndermesini önleyen Baidu tarafından yürütülen bir forum.

Ancak bunun hükümetin emriyle yapıldığına dair bir kanıt yok.

PewDiePie 50 bin dolar karşıtı hakaret karşıtı lig bağışını iptal etti
Hong Kong protestoları 100 ve 500 kelimeyle açıklandı
Apple’ın Hong Kong uygulamasının kaldırılması konusundaki davası ile ikna olmadı
Çin’de sansür için genel kural şudur: eğer bir şey çok şiddetli, cinselleştirilmişse veya hükümetin mesajına aykırıysa, ülkeden men edilecektir.

Birkaç manga ve anime (Japon çizgi roman ve çizgi film) ilk iki nedenden dolayı yasaklandı.

Bu arada ünlüler genellikle üçüncü nedenden dolayı yasaklandı. Örneğin, Lady Gaga’nın 2016 yılında Dalai Lama ile yaptığı görüşmede Çin vizesinin reddedildiği bildirildi .

PewDiePie ile ilgili olarak, forumun sansürü, bol miktarda dikkatli davranan Baidu gibi görünüyor.

Hükümet, arama motorunun PewDiePie’den bahsetmesini kesinlikle talep etmedi. Adının aranması hala sekiz milyondan fazla sonuç veriyor.

Google ve BBC, VR projelerini hurdaya çıkardı

BBC, fonunun sona erdiğini söyleyerek sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturmak için oluşturduğu ekibi kapattı.

Google, Daydream View kulaklıklarının satışlarını durdurduğunu ve akıllı telefon tabanlı VR için bir gelecek görmediğini itiraf ediyor.

Kitlesel pazar ürünü olamayan teknolojinin uzun vadeli geleceği hakkında sorular olmuştur.

Bir analist, VR’nin yutturmacaya geçmeden birkaç yıl önce olabileceğini söyledi.

BBC yaptığı açıklamada, “VR Hub iki yıl boyunca fon sağladı, şimdi de üretim ve devreye alma işlemlerini tamamlıyor.

“Teknolojik yeniliği teşvik etme ve araştırma ve geliştirmede tüm sektöre fayda sağlayan öncü bir rolü sürdürme kararımızın önemli bir parçası oldu.”

Ekip Kasım 2017’de kuruldu ve haber, komedi, drama ve tarih boyunca VR filmleri yarattı. Bir blog yazısında kapatıldığı açıklandı .

Araştırma şirketi IHS Markit’e göre, 2023 yılına kadar dünya çapında 51 milyon tüketici kulaklık seti kullanılacak.

Analist Piers Harding-Rolls, “Mobil cihazlarla karşılaştırıldığında, bu niş bir hedef kitleyi temsil ediyor, bu nedenle BBC’nin VR içerik stratejisini yeniden gözden geçirdiği anlaşılabilir.” Dedi.

Ancak şunları ekledi: “Dağıtım yapabilecek hacimsel video ve 5G ağlarının tanıtılmasıyla, VR video içeriğinin daha çekici hale gelmesi bekleniyor, ancak bu vizyonu gerçekleştirmekten birkaç yıl uzaktayız.

Daydream’i bırakma kararından bahseden Google, başlangıçta akıllı telefon VR’inde çok fazla potansiyel görmüş olduğunu söyledi.

“Ancak zamanla, akıllı telefon VR’inin uzun vadeli uygulanabilir bir çözüm olmasını engelleyen bazı belirgin kısıtlamalar olduğunu fark ettik. En önemlisi, insanlardan telefonlarını kulaklıklı mikrofon setine koymalarını ve gün içinde kullandıkları uygulamalara erişimini kaybetmelerini istemek” bir açıklamada söyledi.

“Ayrıca, umduğumuz geniş tüketici veya geliştirici benimsemedik ve Daydream View kulaklıklı mikrofon setinin kullanım süresi boyunca kullanımının azaldığını gördük. Piksel 4’teki Daydream görünümünü artık Daydream View satmıyor veya desteklemiyoruz. ve mağaza mevcut kullanıcılar için uygun kalacak. “

Dijital ve fiziksel dünyaları köprülemek için akıllı telefon kameralarını kullanan AR (Artırılmış Gerçeklik) deneyimlerine yoğun yatırım yaptığını ekledi.

Bay Harding-Rolls kararından şaşırmadı. “Daydream VR lansmandan düşük performans gösterdi ve beklenen daha geniş endüstri desteğini alamadı. Kararın, gündemin bağımsız alanda Oculus / Facebook tarafından belirlendiği tüketici VR piyasası üzerinde minimum etkisi olacak. konsol segmenti “dedi.

YouTube pişmanlık duyuyor

YouTube pişmanlık duyuyor. Hasar görmüş kullanıcıların anekdot iddiaları

Bir ebeveyn, “10 yaşındaki tatlı kızım masum bir şekilde ‘dans dansı videoları’ için arama yaptı” yazdı.

“Şimdi korkunç güvensiz vücuda zarar veren ve vücut imajına zarar veren tavsiyelerde bulunan … videoların sarmalında.”

Bu, YouTube’un tavsiye algoritmasından kaynaklandığı söylenen zararı gösteren yüzlerce hesaptan biri.

Bazıları, başka türlü tökezlememiş olabilecek tartışmalı ve potansiyel olarak tehlikeli içeriğe yönlendirilen kullanıcılarla “YouTube tavşan deliğinden aşağıya düşme” olarak adlandırılan bir olgudur.

Hesaplar, Google Chrome’a karşı yarışan Firefox web tarayıcısıyla en iyi tanınan kuruluş olan Mozilla tarafından toplandı. BBC, kurumun isimsiz olarak toplandıklarını söylediği gibi direkleri destekleyemedi.

Tüm detayların doğru olup olmadığını bilmek imkansız. Ancak Mozilla, aldığı mesajların temsili bir örneğini paylaştığını söylüyor. Bazıları korku hikayeleri gibi okuyor.

Ebeveyn, “Artık yeme ve içmeyi kısıtlıyor” dedi.

“Alt kattaki ‘Yemek için çalış. İçecek için çalış’ dediğini duydum.

“Etkilenebilir zihnine verilen hasarı nasıl geri alabilirim bilmiyorum.

Beyaz üstünlükçüler
Mozilla, halktan “YouTube pişmanlıklarını” paylaşmalarını istedi;

Mozilla’nın başkan yardımcısı Ashley Boyd, “Aldığımız yüzlerce yanıt korkutucu: kullanıcılar rutin olarak masum içeriği izledikten sonra önerilen ırkçılık, komplolar ve şiddeti tavsiye ettiklerini bildirdi” dedi.

“Vikings hakkında bir YouTube videosu izledikten sonra, bir kullanıcıya beyaz üstünlüğüyle ilgili içerik önerildi.

“Sürükle kraliçesi tarafından güven arttırıcı videolar izleyen başka bir kullanıcı daha sonra homofobik rantların klipleriyle doluydu.

YouTube, dünyada en çok ziyaret edilen ikinci web sitesidir. Tavsiye motoru, izleyicileri izlemeye devam ettirmek için önerileri düzenleyerek, toplam görüntüleme süresinin% 70’ini kullanıyor.

BBC, Mozilla’nın raporu hakkında yorum yapmak için YouTube’la bağlantı kurdu.

YouTube sözcüsü Susan Cadrecha, “Bu cephe hakkında daha fazla araştırma yapılmasına rağmen, söz konusu videoları, ekran görüntülerini veya verileri göremedik ve Mozilla’nın iddialarını doğru bir şekilde gözden geçiremedik” dedi.

“Genel olarak, sistemlerimizi daha yetkili kaynaklardan gelen içeriğin önerilerde belirgin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamak için tasarladık.

“Ayrıca, yılın başından bu yana tavsiyelerde 30’dan fazla değişiklik getirdik, bu da ABD’deki önerilerden kaynaklanan borderline içeriği ve zararlı yanlış bilgilendirme zamanının% 50 oranında azalmasına neden oldu.

“Bu güncelleme İngiltere’de de yayılmaya başladı ve benzer sonuçlar bekliyoruz.”

YouTube, güvenilir bilgiler içeren “bilgi panelleri” göstererek yanlış bilgi ve komplo teorileri içeren videolarla uğraşmaya başladı .

Buna rağmen, tavsiyelerinin kullanıcıların yoldan çıkmalarına yol açma eğiliminde olduğunu iddia ediyor.

YouTube, sahte kanser tedavisi videolarının yanı sıra büyük markaları tanıtıyor
YouTube ‘düz dünya komplo teorisyenlerine yardım ediyor’
Illuminati komplolarına duydukları ilgi nedir?
Mozilla kampanyasında yer almayan çocuk koruma yardımcısı Kidscape’in CEO’su Lauren Seager-Smith, “YouTube’u ve tüm platformları dürüstlükle hareket etmeye, kullanıcıların hikayelerini ve deneyimlerini dinlemeye teşvik ediyoruz” dedi.

“İçeriğin ne zaman zarar verebileceğini – ancak istemeden de olsa – düşünmek ve çocukların ve en fazla risk altındakilerin korunmasını geliştiren sistem değişikliğini öncelikli hale getirmek gerekiyor.”

Korku ve nefret
Mozilla, çağrısına beş dilde 2.000’den fazla cevap aldığını söyledi.

Fıkralardan 28 tanesini yayınladı.

“Eski karım, zihinsel sağlık sorunları olan, üç yıl önce komplo videoları izlemeye başladı ve her birine inandı” diye ekledi.

“YouTube sadece paranoya, korku ve endişe, birbiri ardına video beslemeye devam etti.

LGBT topluluğunun üyeleri de endişelerini dile getirdi.

Bir kişi, “Kendime gelip arkadaşlarım transseksüel olarak kapanırken, en büyük pişmanlığım diğer trans ve queer insanların hikayelerini duymak için YouTube’a yönelmek” dedi.

“Basitçe ‘transseksüel’ yazarak mücadelemi zihinsel bir hastalık olarak ve olmaması gereken bir şey olarak tanımlayan sayısız video ortaya çıktı. YouTube bana neden bu kadar uzun süre dolaba saklandığımı hatırlattı.”

Manchester merkezli bir yardım kuruluşu olan LGBT Vakfı, YouTube ve diğer sosyal medya şirketlerine algoritmaları tarafından tanıtılan içerikle ilgili daha fazla sorumluluk alma çağrısında bulundu.

Vakfın Emma Meehan BBC’ye verdiği demeçte, “Çevrimiçi çevrimiçi nefret içeriği artıyor ve artan endişeleri artıran bir şey var.” Dedi.

“Sosyal medya devleri, platformlarında paylaşılanların ve bunun olası olabilecek gerçek dünyadaki etkisinin sorumluluğunu taşıyor ve çevrimiçi nefretle mücadele konusunda daha kararlı bir yaklaşım sergilemek için çalışması gerekiyor.”

Araştırma zorlukları
YouTube’un öneri sistemi, şirket kendi öneri verilerini paylaşmadığından şirket dışındaki araştırmacılar için zorluklar ortaya koyuyor.

Her kullanıcıya farklı önerilerde bulunduğundan, bazı seçimlerin neden yapıldığını ve bunlardan kaç tanesinin kendilerine tanıtıldığını belirlemek zor.

Mozilla’dan Ashley Boyd, “Bu hikayeleri paylaşarak, bağımsız araştırmacıları güçlendirmek ve öneri sorununu ele almak için YouTube üzerindeki baskıyı artırmayı umuyoruz.” Dedi.

“Kullanıcılar, beğendikleri içeriği görüntüleyebilmeli ve yayınlayabilmeli olsa da, YouTube’un algoritması, zararlı içeriği ana akıma aktif olarak itmemelidir.

Robot el Rubik küpünü çözdü

Bir Rubik küpünü tek elle çözebilen olağanüstü bir robot, robotiğin ne kadar ilerlediğini gösterdi – ama aynı zamanda uzmanlar, ne kadar ileri gitmemiz gerektiğini söylüyorlar.

OpenAI’ın sistemi, robot eline küpün çözülmesini öğretmek için bilgisayar simülasyonu kullandı ve 10,000 yıl sonra tek bir insana ulaşacak rutinleri kullandı.

Bir kez öğretildiğinde, robot, makinenin hangi şekilde tutulduğunu anlatmasına yardımcı olmak için hafifçe değiştirilmiş bir küpü çözebildi .

Araştırma ekibinin tamamlanma süresi değişti, ancak görevin tamamlanması genellikle yaklaşık dört dakika sürdü.

Bir Rubik küpünü çözmek için makine öğrenmeyi ve robotları kullanmak daha önce elde edildi. Özellikle, Mart 2018’de, MIT’de mühendisler tarafından geliştirilen bir makine, bir küpü yalnızca 0,38 saniyede çözmeyi başardı .

OpenAI’nin çabasında önemli olan, çok amaçlı bir robotun kullanılması, bu durumda Rubik küpünü işlemek için özel olarak tasarlanmış bir makine yerine, insan eline benzeyen bir tasarım kullanmaktır.

Rubik küpünü gerçek dünyadaki, bir robot elindeki çözme yeteneği gerçekten çok zor” dedi.

Plappert, ekibin, robotu küpü tamamlamaya adapte olmaya zorlayacak, süreçle simüle edilmiş engellere aşamalı olarak komplikasyonları enjekte etme yöntemini selamladı.

Bu teknik – otomatik etki alanı randomizasyonu (ADR) olarak adlandırıldı – ekip, robota, bir bilgisayarın tahmin edebileceği ve simüle edebileceğinin ötesine geçen ortamdaki değişiklikleri idare edebilecek tutarlı, karmaşık bir el becerisi vermek için kullanıldığını söyledi.

Blockchain dünya ekonomisi için ne kadar önemli olacak ?

Long Island Buzlu Çay Şirketi, adından da anlaşılacağı gibi, içecek satma işindeydi. Ve istediği kadar değil: 2017’nin üçüncü çeyreğinde yaklaşık 4 milyon dolar (3,2 milyon sterlin) kaybetti.

Ardından şirket bundan böyle Long Blockchain Corporation olarak bilineceğini açıkladı. İçecek satmayı keser mi? Hayır. Blockchain kullanarak içecek satar mı? Olabilir. Blockchain ile ilgisi var. Olabilir. Muhtemelen.

Detaylar pusluydu, ancak bu yatırımcıların heyecanlanmasını engellemedi.

Blockchain nedir? Ve Long Island Buzlu Çay ile ne ilgisi var?

Blockchain, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin temelini oluşturan teknolojidir. Birden fazla bilgisayara kaydedilen ve sürekli olarak yeni işlemler veya “bloklar” olarak büyüyen, sürekli ve halka açık bir veri zinciri oluşturan finansal işlemlerin bir veritabanıdır.

Blockchain hala başlangıç ​​aşamasında olabilir, ancak girişim kapitalistleri zaten Long Island Iced Tea Company’ninkinden daha net bir şekilde tanımlanmış planları olan girişimlere milyarlarca dolar döküyorlar. Facebook bile dahil oluyor.

Ayrıca , yatırımcılara dijital para satarak şirketlerin para biriktirdiği ilk para tekliflerinin düzenleyici gri alanında milyarlarca daha fazla artış yaşanıyor.

Tutkunları, teknolojiyi 1990’larda Dünya Çapında Ağla karşılaştırarak blok zincirinin internet kadar yıkıcı olabileceğini söylüyorlar. O zamanlar, birçok insanın önemli olacağı açıktı – ama çok azı gerçekten anlamıştı ya da potansiyelini ve sınırlamalarını önceden gördü.

Öyleyse blockchain hangi problemi çözmeye çalışıyor ve hype’a inanmalı mıyız ?

Yaratıcıydı. Ve insanlar çok geçmeden tüm bunları mümkün kılan teknoloji olan blockchain’in daha fazlasını yapıp yapamayacağını merak etti. Merkezi bir otoriteye güvenmeye ihtiyaç duymadan yabancıların işbirliği yapması için tamamen yeni bir yol sundu. “Her şeyi dönüştür” ve “dünyayı değiştir” gibi ifadeler duymaya başladık .

Teorik olarak, blockchain, bilgilerimizi birbirimizle etkileşime girmemize yardımcı olacak şekilde yönetmemiz için bir kişiye veya şirkete güvendiğimizde, işlem doğrulama ve yeni pazarlar yaratma maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilir.

Facebook, Uber ve Amazon nedir, örneğin, bilgilerimizi etkileşimde bulunmak için kullandığımız veritabanları değilse? Bir gün blockchain verilerimize sahip olduğumuz veya belki de dikkatimizi doğrudan satabileceğimiz yeni çevrimiçi modeller oluşturabilir mi? Bazıları öyle düşünüyor .

Diğerleri, tedarik zincirleri veya dijital dünyadaki fikri mülkiyet yoluyla malları takip etmek için blok zincirleri üzerinde çalışıyor; Sözleşmeleri yönetmek için daha hızlı hale getirmek veya oylama sistemlerini daha güvenli hale getirmek. Adını sen ver, bir yerlerde birileri onu bir takma zincire takmaya çalışıyor olacak.

Yeni Yayın İzleme Hizmeti DLive

DLive Peki bu site hakkında bu kadar özel olan ve neden Pewdiepie arkasındaki desteğini atıyor? Birincisi, yaratıcılar tarafından geliştirilen bir web sitesi olduğu ve yaratıcılarının arkasına destek koydukları için gurur duyuyorlar. İçerik oluşturucuların abonelikler ve diğer yöntemlerle kanallarındaki diğer yollarla elde ettikleri gelirlerin% 100’ünü tutmalarına izin veriyorlar.

Twitch veya YouTube Gaming gibi bir şeyden nispeten daha az bilinen olmasına rağmen, web sitesi çok ciddi bir altyapıya ve yeni gelişen bir topluluğa sahip görünüyor. Etkinlikleri barındırırlar ve kullanıcıların oluşturdukları topluluğun diğer üyeleriyle etkileşime girebilecekleri alanları vardır.

Sitede dikkatimi çeken en büyük şey, DLive gold için kullandıkları sistemdi, üyeleri izledikleri kanalları kullanmaları ve etkileşime girmeleri için ödüllendiren bir sistemdi. Web sitesinin blockchain ağındaki menşeti ile, bu web sitesinin büyümesi ve büyümesi için her türlü imkânı açar.

Pewdiepie siteye dikkat çekecek mi? Birkaç büyük ismin siteye katılmasından ve oyun akış alanında gerçekten çok ihtiyaç duyulan bir yarışmaya başlamasının sadece bir zaman meselesi olduğundan eminim.

Türkiye Destekçisi

Türkiye destekçisi https://dlive.tv artık her yerde tr, uzantısı ile bir çok yere ulaşmak amaçlı makaleler yazılmıştır.

Dlive, aylık 3 milyondan fazla aktif kullanıcıya ve 35.000 aktif flamaya sahip olduğunu iddia ediyor. Platform, https://dlive.tv adresinde ve Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla çevrimiçi olarak kullanılabilir. İçerik oluşturucular ve izleyiciler, katılımları için ağın yerel belirteçleri olan Lino noktaları biçiminde ödüller kazanabilirler. ABD dışındaki kullanıcılar için, bitcoin parası ( BCH ) ve BTC , ETH ve LTC de dahil olmak üzere şifreleme parası olan Lino puanları satın almak da mümkündür.

Kesit Yarışması

Dlive’dan yine harika bir video içeriği, sizlere kazandırmaya devam ediyor.

DLive Klipler özelliğinin aktif olmasıyla birlikte (daha fazlasını okuyun) Eylül ayının sonuna kadar devam edecek olan DLive Kesit yarışmasını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!

Şu andan itibaren, DLive’da 100’den fazla beğeni 💛 alan ve #DLiveClips etiketiyle sosyal medyada paylaşılan ilk 100 kesit 2.000 LINO kazandıracak!

  • 1 Ninjaghini (1000 LINO) Yayıncıya
  • 1 Ninjaghini (1000 LINO) klibi oluşturan kullanıcıya

Kurallar

  1. Klip değil, kesit olmalı.
  2. Her DLive kullanıcı adı için maksimum 1 ödül (1000 LINO)
  3. Beğeni manipülasyonu yarışmadan diskalifiye ile sonuçlanacaktır

Bir klibi nasıl bir kesite dönüştürebilirim?

Geçmişteki en iyi anlarınızı güzel topluluğunuzla paylaşmak için kanalınıza Kesitler ekleyin. Yayıncı tarafından seçilen tüm Kesitler kalıcı olarak saklanır.

  1. https://dlive.tv/s/clipmanage adresini ziyaret edin
  2. Kesit olarak seçmek istediğiniz klibi “Kesitlerim” sekmesinde bulun
  3. ★ tıklayın
  4. Artık bu klip kanalınız için bir Kesit olarak işaretlenecek.

Bu hediye limonlar kaçmaz !

RainLoX

RainLoX , sizlerle birlikte oyun oynayan dostluk kurmayı, eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven. İsmi Batuhan, İlk FPS oyunuma bende herkes gibi int. cafe’de CS 1.5 atarak başlamış. İçimdeki oyun tutkusu ile birlikte; birçok oyunu oynama ve bitirme şansım oldu. Şimdi ise Zula videoları çekerek sizlere eğlencemi ve hayal dünyamı paylaşmaya çalışıyor.

Dlive Kanalı: https://dlive.tv/RainLoX