PewDiePie YouTuber Çin’de yasaklandı söylentisi

Çin, PewDiePie’yi gerçekten yasakladı mı?

Böyle düşündüğünüz için affedilirsiniz. Ne de olsa, birçok büyük uluslararası haber sitesi, dünyanın en popüler YouTuber’inin Çin’deki internetten “silinmesi” veya “yasaklanması” hakkında başlıklar yazdı.

Ancak küçük bir sorun var – olmadı.

Çin sosyal medyasında PewDiePie için fan sayfaları hala var ve Baidu – Çin’in Google’da adını gösteren bir araştırma, 8,28 milyon sonuç veriyor.

PewDiePie’nin kendisinin Cumartesi günü bir videoda yasaklandığını iddia ettiği iddia edildi, ancak daha sonra tamamen ciddi olmadığını öne sürerek sözde bloğu aydınlattı.

Twitter’da öfkeyle bir duvar açtığı hakkında şaka yaptı.
Cumartesi günü yapılan ve 6,5 milyon kez izlenen videoda “İyi çocuklar, başardık” dedi. “Çin’den yasaklandım.”

Devam etti: ” Hong Kong protestoları hakkında konuştum ve liderlerine Pooh Winnie gibi görünmekle alay ettiklerini gösterdim.”

Adı için aramalar ekledi, artık bazı forumlarda ve video platformlarında sonuç çıkmadı.

Ancak, onu iQiyi ve Tencent Video gibi video sitelerinde aramanın hala on binlerce sonuç döndürdüğünü belirtmedi.

Çinli yetkililer, Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile Disney karakteri Winnie the Pooh arasında 2017’den bu yana herhangi bir karşılaştırma yapılmasını yasakladılar .

Basitçe söylemek gerekirse, hükümet, cumhurbaşkanının nasıl kabul edildiğine ve ülkenin 1.4 milyar nüfusu tarafından sevilip övülme algısını korumaya çalıştığı konusunda son derece hassas.

Pooh karşılaştırmaları Ekim 2019’da Çin Parkı hükümeti ağır bir şekilde eleştirdiğinde, 2019’da halk bilincine geri verildi.

Gösteri daha sonra Çin’de büyük ölçüde kullanılamaz hale geldi, sosyal medyada ve video sitelerinde herhangi bir sonuç alınmadan herhangi bir arama yapılmadı.

Ancak bu PewDiePie’nin başına gelmedi: YouTuber ile ilgili bazı içerikler, çevrimiçi olarak erişilemez hale geldi; örneğin, onun hakkındaki mesajları kaldıran ve hatta insanların yeni yorumlar göndermesini önleyen Baidu tarafından yürütülen bir forum.

Ancak bunun hükümetin emriyle yapıldığına dair bir kanıt yok.

PewDiePie 50 bin dolar karşıtı hakaret karşıtı lig bağışını iptal etti
Hong Kong protestoları 100 ve 500 kelimeyle açıklandı
Apple’ın Hong Kong uygulamasının kaldırılması konusundaki davası ile ikna olmadı
Çin’de sansür için genel kural şudur: eğer bir şey çok şiddetli, cinselleştirilmişse veya hükümetin mesajına aykırıysa, ülkeden men edilecektir.

Birkaç manga ve anime (Japon çizgi roman ve çizgi film) ilk iki nedenden dolayı yasaklandı.

Bu arada ünlüler genellikle üçüncü nedenden dolayı yasaklandı. Örneğin, Lady Gaga’nın 2016 yılında Dalai Lama ile yaptığı görüşmede Çin vizesinin reddedildiği bildirildi .

PewDiePie ile ilgili olarak, forumun sansürü, bol miktarda dikkatli davranan Baidu gibi görünüyor.

Hükümet, arama motorunun PewDiePie’den bahsetmesini kesinlikle talep etmedi. Adının aranması hala sekiz milyondan fazla sonuç veriyor.

Kesit Yarışması

Dlive’dan yine harika bir video içeriği, sizlere kazandırmaya devam ediyor.

DLive Klipler özelliğinin aktif olmasıyla birlikte (daha fazlasını okuyun) Eylül ayının sonuna kadar devam edecek olan DLive Kesit yarışmasını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!

Şu andan itibaren, DLive’da 100’den fazla beğeni 💛 alan ve #DLiveClips etiketiyle sosyal medyada paylaşılan ilk 100 kesit 2.000 LINO kazandıracak!

  • 1 Ninjaghini (1000 LINO) Yayıncıya
  • 1 Ninjaghini (1000 LINO) klibi oluşturan kullanıcıya

Kurallar

  1. Klip değil, kesit olmalı.
  2. Her DLive kullanıcı adı için maksimum 1 ödül (1000 LINO)
  3. Beğeni manipülasyonu yarışmadan diskalifiye ile sonuçlanacaktır

Bir klibi nasıl bir kesite dönüştürebilirim?

Geçmişteki en iyi anlarınızı güzel topluluğunuzla paylaşmak için kanalınıza Kesitler ekleyin. Yayıncı tarafından seçilen tüm Kesitler kalıcı olarak saklanır.

  1. https://dlive.tv/s/clipmanage adresini ziyaret edin
  2. Kesit olarak seçmek istediğiniz klibi “Kesitlerim” sekmesinde bulun
  3. ★ tıklayın
  4. Artık bu klip kanalınız için bir Kesit olarak işaretlenecek.

Bu hediye limonlar kaçmaz !

RainLoX

RainLoX , sizlerle birlikte oyun oynayan dostluk kurmayı, eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven. İsmi Batuhan, İlk FPS oyunuma bende herkes gibi int. cafe’de CS 1.5 atarak başlamış. İçimdeki oyun tutkusu ile birlikte; birçok oyunu oynama ve bitirme şansım oldu. Şimdi ise Zula videoları çekerek sizlere eğlencemi ve hayal dünyamı paylaşmaya çalışıyor.

Dlive Kanalı: https://dlive.tv/RainLoX

Techno Patates

Dlive Paylaştığı Hakkında Bilgiler

Yaşı boş verelim Aydın Kuş Adasında Yaşıyorum Çok Üşengeç’im ırsi bizim Sülalede Devamlı Yayındayım 1.88 Boyunda Bu Hakkında kısmı Saçma Oluyor’da Saçmala kendimce dedim. 

Donanım Bilgisi ve İnternet Hızı

İşlemci : AMD RYZEN 7 2700x
Anakart : ASUS PRIME X470-PRO
Ram : CORSAIR 32 GB DDR4 3000MHz
Ekran Kartı : ROG STRIX-GTX1060-O6 gb
Ssd : M2 Samsung 500GB 970 EVO PLUS
Hardisk : 1 tb Samsung
Kamera : Logitech C922 Pro Stream
Kulaklık Mikrofon : Rampage SN-RW1 7.1 USB

İnternet Hız : Turkcell Süperbax
İndirme : 100 Mbps
Yükleme : 40 Mbps

DLive Adresi: https://dlive.tv/TechnoPatates

Egoist Pati

Burak, 27 yaşında 24 saatlik günün 20 saati DLive’da yayın yaparak geçiyor.

PUBG Mobile arkadaş ekleme Discord’ta DLive abone rolü ve özel abone odaları
Canlı yayınlarda abonelerle discord’dan konuşarak oyunlar oynamak, aboneler arası süper çekilişler yapıyor.
Yayın haricinde abonelerle oyunlar oynamak, sohbet etmek hobisidir.

Diğer oyunları Mobile Pubg , league of legends , mobile legends , cs go, korku oyunları ve dahası için sizler ile oynamak amaçlı yayın açmakta kanalına giriş linki https://dlive.tv/EgoistPati buradan giriş yapabilirsiniz.

PewDiePie DLive’yi Özel Canlı Yayın Platformu Olarak Seçti

PewDiePie , YouTube’un en popüler bireysel yaratıcısı, arkasında ağırlığını atıyor DLive – diğer büyük platformlar daha yaratıcıları için çok daha iyi ekonomik şartlar vaat canlı-video akışı hizmetine. Adı Felix Kjellberg olan vlogger-gamer-komedyeni, haftalık canlı yayınları sunmak için sadece DLive’i (gelecek aylarda bile) kullanacağını söylüyor. PewDiePie de, 10 am PT / 13:00 ET Pazar, 14 Nisan’da yapacağı ilk resmi DLive akışını başlaması planlanan dlive.tv/pewdiepie ve DLive app. DLive, Lino Network blockchain tabanlı para birimi sistemine dayanmaktadır. DLive hizmeti, canlı yayın yapan içerik oluşturucuların abonelikler veya dijital “hediyeler” aracılığıyla elde ettikleri geliri azaltmaz ve asla vermeyeceğini taahhüt eder. Bu, kanal abonelik gelirinin% 50’sini tutan Amazon’un Twitch’i de dahil olmak üzere diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldı. Ek olarak, DLive, içeriklerinin tüketimine dayanarak, katılımcı diğer canlı yayıncıları ödüllendirmek için kredi üretir.
Kjellberg, “Düzenli olarak tekrar canlı yayına başlamaktan heyecan duyuyorum” dedi. “DLive benim için harika, çünkü kendi platformlarındaki diğer flamalar gibi gerçek bir ortak gibi davranıldım.” İlk DLive canlı yayın olarak, PewDiePie o arasındaki 10.000 $ ve 50.000 $ bağışlayacağını söyledi (Lino Points, platformun para birimi) daha alımını teşvik etmek için bir yol olarak platform üzerinde canlı akış olan diğer içerik için, Kjellberg bir söyledi videonun Salı . Lino Network kurucu ortağı Wilson Wei, “DLive, birbirleriyle rekabet etmek yerine, yaratıcıları birbirlerini desteklemelerinin fayda sağladığı bir yer” dedi. “PewDiePie, yaratıcıların zor işleriyle, zamanlarıyla ve çabalarıyla getirdikleri değerin her zaman sert bir savunucusu olmuştur ve DLive’nin vizyonuna inanmaktadır.” PewDiePie’nin DLive ve Lino ile olan anlaşmasının finansal şartları açıklanmadı. PewDiePie’nin YouTube’da 93 milyondan fazla abonesi var – onu video sitesinde en büyük bireysel yaratıcı olarak uzak tutuyor. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Kjellberg, Hindistan’ın 1 numaralı YouTube en çok abone olunan pozisyonu için T Serisi ile ileri-geri savaşlarda bulundu . Calif. Cupertino merkezli Lino Network, Temmuz 2017’de kuruldu. Geçen yıl, Pekin merkezli bir risk sermayesi şirketi olan ZhenFund’un, FBG Capital, DFund ve INBlockchain katılımıyla finanse ettiği 20 milyon dolarlık bir fon sağladı. Wei’ye göre, Lino Network (adı “şimdiki canlı yayın” daralmasıdır) yaklaşık 30 çalışana sahiptir. DLive, Lino’nun üstüne inşa edilen ilk hizmettir. Eylül 2018’de piyasaya sürüldü ve aylık 3 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve 35.000 aktif fona sahip olduğunu iddia ediyor; En popüler yaratıcılardan bazıları NoahFromDlive, Ltzonda ve DabPlays. Hizmet, web üzerinden dlive.tv adresinde ve Android ve iOS uygulamaları aracılığıyla kullanılabilir. Wei’ye göre, DLive ve Lino Network birbirleriyle yakın işbirliği içinde olan bağımsız şirketlerdir. PewDiePie, DLive’i destekliyor çünkü “bu özel platform, diğer yaratıcılar için inovasyon ve destek açısından peşinden gittiklerinin çoğunu destekleyebildi” dedi. Etkileyici medya şirketi re6I’nin (ReelSix) kurucu üyesi Kat Peterson ve bir üye Kjelllberg’in yönetim ekibi.