TikTok, yetişkinlere yönelik içeriğin genç kullanıcılara ulaşmasını önlemenin yolları üzerinde çalışıyor

özet
TikTok, yeme bozukluklarını teşvik eden gönderiler nedeniyle eleştirildi ve bu tür içerikleri yasakladığını iddia ediyor.

Şirket bir haber brifinginde, TikTok‘un yetişkinlere uygun içeriğin kısa video uygulamasının genç kullanıcılarına ulaşmasını önlemek için içeriği yaşa göre derecelendirmenin ve kısıtlamanın yolları üzerinde çalıştığını söyledi.
Geçen yıl, eyalet başsavcılarından oluşan bir koalisyon, Instagram’ın genç kullanıcıların zihinsel sağlığı üzerindeki etkilerine ilişkin şirket araştırmaları hakkında sızdırılan dahili belgelerle ilgili soruları gündeme getirdikten sonra, potansiyel zararlara rağmen Instagram’ı çocuklara tanıtmak için Meta hakkında bir soruşturma başlattı.
Yeme bozukluklarını teşvik eden gönderiler için eleştirilen ve bu tür içerikleri yasakladığını sürdüren TikTok, Salı günkü bir blog gönderisinde, daha geniş düzensiz yeme içeriğini tanıtan gönderileri de kaldırmaya başlayacağını söyledi.

Gönderide, “İnsanların yeme bozukluğu teşhisi olmadan sağlıksız beslenme alışkanlık ..

YTL Osman

@arifcorlu @zehra_bgr1 kişisine yanıt verin 😱 #arifcorlu #trend #viral #premium @.jacksparrow_ @.keanureeves @.sylvesterstallone @.enesbatur ♬ Big Boys – #arifcorlu

Dolar’dan hızlı yükselen adam YTL Osman

YTL OSMAN 2 ay gibi kısa sürede tiktok sosyal medya video paylaşım sitesinde paylaşımları ile bir anda adından söz ettiren @ytlosman küçük büyük herkesin beğenisini takdirini kazandı.

TikTok kullanıcıları dolar’dan bile daha hızlı yükselen ytlosman bunuda hak ediyor edebi saygısı güler yüzü ile herkesi kendine hayran bıraktı. Zaman zaman reklam amaçlı bazı giyim firmaları iş yerleri davet ederek reklam yapması konusunda destek aldıkları gözlemlerimizden bazılarıdır.

Yapmış olduğu bir canlı yayında hediye atanlara atmayın diye seslensede kimse dinlemedi. Hedefleri olan bir adam. Kısa sürede reklam ve dizi filimlerde izlersek süpriz olmaz. Efendi belli bir kaliteye sahip olan tittok fenomeni ytlosman hızla takipçi sayısını artırmakta. Biz bu yazıyı hazırlarken 277.2K olan takipççi sayısı yarın kim bilir kaç kişiye ulaşacaktır.